Віртуальний тур музеєм

На сайті «Музейний Портал» з’явилася можливість пройтися по залах Ананьївського історико-художнього музею. Це дуже цікава і важлива новація для тих наших земляків, які знаходяться далеко від своєї  батьківщини.
Віртуальний тур дає можливість в тривимірному зображенні побачити експонати музею і живописні роботи. Щоб побувати у віртуальному музеї перейдіть за цим посиланням.

Про музей
Музей відкрито 6 листопада 1977 року за ініціативи адміністрації ОХІ і Ананьївської районної ради, як філія Одеського художнього музею. Будівлю, в якій розташований музей, було побудовано в 80-і роки ХІХ ст. Вона розташована на центральній вулиці міста, колись Мільйонній, потім Радянській, нині — Незалежності. До 1917 року це був один з прибуткових будинків. Відомо, що з кінця 19 століття і до 1917 року в ньому проживала родина місцевого священнослужителя. За розповідями сторожила Я. Кольчаковского в цій будівлі якийсь час знаходилося ЧК.

З 1922 року, або на рік раніше, в будівлі розташовувався дитячий будинок ім. Балицького. А з 1956 р після реорганізації дитячого містечка (в Ананьєві було близько 10 дитячих будинків) тут розміщувався один з корпусів школи-інтернату. В експозиції представлені роботи художників Ананьєва, району та Одеської області — Р. Палецького, П. Ляховського, Г. Белали та ін. Перлина експозиції — живопис відомого земляка, академіка, Євгена Столиці та стенд з унікальними матеріалами про життя художника. Євген Іванович Столиця народився в с. Будеї, нині Кодимського району Одеської області, в 1870 році. Був учнем таких художників, як Г.А. Ладиженський, М.К. Клодт, А.І. Куїнджі. Брав участь у виставках ТПРХ. Художник Є.І. Столиця на запрошення адмірала Макарова брав участь в полярних експедиціях криголама «Єрмак», працював над батальними сценами російсько-японської війни в Порт-Артурі, що принесло йому ще більшу популярність. Також художник жив і працював в Ананьєві.

Для постійного експонування робіт академіка живопису Є.І. Столиці при відкритті музею було відведено 3 зали, в наступних 3-х були представлені експонати краєзнавства, що розповідають про історію Ананьєва та району. Зали музею, присвячені історії, показують предмети побуту ананьївців, оповідають про роки Великої вітчизняної війни та дореволюційного періоду міста Ананьїв.

http://museum-portal.com/php/museum.php?chapter=6&country=ua&city=41&idm=106&3dtour=1&l=ua

Похожие статьи:

  • Нет похожих статей