19642541

Звіт голови Ананьївської районної ради

Суспільство

Минув перший рік діяльності Ананьївської районної ради сьомого скликання. Згідно статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт голови районної ради про свою роботу та про діяльність всієї ради. Переконаний, що звітування є реальним демократичним механізмом відкритості місцевої влади, дає можливість проаналізувати, що вдалося зробити і над вирішенням яких проблем необхідно ще працювати.
Насамперед, хочу наголосити, що звітній період був непростим. Впровадження реформ в Україні, війна на Сході, складана економічна та політична ситуація. Це був час викликів і прагнень – більших, ніж ті, з якими ми зіткнулися в попередні роки.
25 жовтня 2015 року також відбулася вагома політична подія у житті держави – чергові місцеві вибори. Вибори до обласних, районних, міських, районних у містах рад проводилися за пропорційною виборчою системою у багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій.
Для простих громадян місцеві вибори дали реальну можливість вплинути на хід суспільних процесів через їхнє волевиявлення, обрати представницьку владу, яка буде провісником реальних змін у країні.
Дякую, що довірили очолити депутатський корпус районної ради.
Протягом звітного періоду моя робота була спрямована на покращення соціального, економічного та культурного розвитку району відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших нормативно-правових актів, а також створення рівних і комфортних умов роботи кожного депутата.
Особисто я намагався працювати чесно, виконувати свої обов’язки відповідально, але найголовніше — прагнув відновити довіру громадян до владних інституцій.
Відзначу, що після виборів до кількісного складу новообраної районної ради увійшли 34 депутати з 6 політичних партій. З них 9 депутатів від Політичної партії Блок Петра Порошенка «Солідарність», по 8 депутатів від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» та політичної партії «Опозиційний блок», 3 депутати від політичної партії «Народна партія», .партії «Наш край», 2 депутати від партії «Радикальна партія Олега Ляшка».
У раді сьомого скликання створені та діють 3 депутатські фракції – Ананьївська районна в Одеській області організація партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», районна організація політичної партії Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» та районна організація політичної партії «Опозиційний блок».
Незважаючи на різні політичні уподобання й розбіжності, усвідомлюючи персональну відповідальність перед виборцями, депутати районної ради об’єднались заради вирішення найважливіших проблемних питань жителів Ананьївщини.
Завдяки цьому впродовж року проведено 13 пленарних засідань районної ради на яких прийнято 123 рішення.
Основні питання, що вносилися до порядку денного сесій – це питання соціально-економічного та культурно-освітнього розвитку, сфери охорони здоров’я, з питань аграрної політики, внесення змін до бюджету та інші.
Матеріально-технічне, інформаційно-аналітичне, організаційне та правове забезпечення діяльності депутатського корпусу, підготовку сесій, президії, постійних комісій здійснює виконавчий апарат районної ради.
Вважаю, що маємо позитивні напрацювання в організаційному забезпеченні роботи сесій районної ради. Депутати мають можливість завчасно отримати необхідні матеріали в повному обсязі. Що забезпечує прозорість дій ради. Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень заздалегідь розміщуються на сайті районної ради та попередньо вивчаються і обговорюються на засіданнях постійних комісій. На сайті розміщуються протоколи сесій районної ради. На пленарні засідання запрошуються депутати обласної ради, голови райдержадміністрації, перший заступник голови райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів виконавчої влади, голови міста та сіл, представники засобів масової інформації. Це надає роботі сесії більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволяє прийняти виважені, конкретні рішення, сприяє відкритості та конструктивності дій районної ради. Крім того на сайті Ананьївської районної ради постійно надається оперативна інформація про події в районі та районній раді.
Робота районної ради в звітному періоді проводилась відповідно до затвердженого плану роботи та Регламенту роботи районної ради.
За звітний період депутатами затверджено 37 районних програм, внесено зміни до 14. Серед найважливіших: свалено Програму соціально – економічного та культурного розвитку Ананьївського району; Програму ремонту та експлуатаційного утримання територіальних доріг Ананьївського району на 2016-2018 роки; затверджено районну цільову програму «Придбання житла для учасників бойових дій та членів їх сімей із числа членів Громадської організації «Спілка ветеранів АТО Ананьївського району» на 2017 рік; районна цільова програма «Підтримки Громадської організації «Спілка ветеранів АТО Ананьївського району та її членів на 2017 рік.
З метою виконання поставлених завдань у ході пленарних засідань за звітній період прийнято 10 рішень про внесення змін і доповнень до бюджету у 2016 році.
Велику допомогу у проведенні сесій районної ради надавали постійні комісії, які готували і вивчали всі питання, що вносились на розгляд сесій. Адже саме на засіданнях постійних комісій депутати опрацьовують проекти програм та рішень, здійснюють контроль за їх виконанням, готують відповідні висновки та рекомендації про зміни чи доповнення Все, що зроблено – це колективна праця депутатів, постійних комісій, сесійної роботи, виконавчого апарату ради.
В раді працюють 5 постійних комісій, їх діяльність відіграє надзвичайно важливу роль у підвищенні ефективності роботи районної ради.
Активну участь у формуванні бюджетного процесу району бере постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансової діяльності та регуляторної політики (голова комісії Магдієв Гаджи Газімагомедович).
Постійна комісія працює злагоджено та результативно, про що свідчать проведені 22 засідання, на яких розглянуто 252 питання, із них 3 спільні засідання, де розглянуто 44 питання.
Комісією напрацьований чіткий механізм погодження питань, що стосуються внесення змін до бюджету. Це, в свою чергу, дає можливість оперативно направляти кошти на вирішення соціальних потреб. Зокрема, у міжсесійний період спрямування вільних залишків коштів і коштів резервного фонду районного бюджету здійснюється саме за погодженням із постійною комісією районної ради з бюджету, фінансової діяльності та регуляторної політики.
Хочу також відзначити постійну тісну співпрацю комісії із фінансовим управлінням райдержадміністрації, практику залучення до обговорення бюджетних питань керівників інших структурних підрозділів райдержадміністрації.
Постійна комісія районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, молодіжної політики та спорту, екології (голова – Нєгруца Наталя Петрівна) провела 11 засідань, розглянула 151 питання спрямовані на розвиток гуманітарної сфери, роботу закладів освіти та культури, медичних установ.
Постійна комісія з питань аграрної політики, земельних відносин, підприємництва, промислової політики, будівництва, транспорту, зв’язку та торгівлі (голова комісії — Шевченко Олександр Пилипович) провела 3 засідання, розглянула 18 питань, в частині затвердження проекту «Програми ремонту та експлуатаційного утримання територіальних доріг на 2016 – 2018 роки», Програми підтримки ветеранів АТО та членів їх сімей на 2016 – 2018 роки та інші.
Постійна комісія районної ради з питань регламенту, розвитку місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики та гласності (голова — Люлька Анатолій Іванович) провела 3 засідання та розглянула 5 питань.
Постійна комісія районної ради з питань законності, прав громадян та в справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів (голова комісії — Найфлейш Давид Володимирович) провела 8 засідань та розглянула 2 листа з організаційного роботи комісії та 57 листів та звернень. Комісія спрямовувала свою роботу на дотриманням норм законів України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції»; розглянуто проект рішення програми про затвердження переліку об’єктів та виду суспільно-корисних робіт на 2016 рік для засуджених до кримінальної відповідальності у вигляді громадських робіт та порушників, яким накладено стягнення у вигляді громадських робіт, районну цільову програму у сфері протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку в Ананьївському районі на 2016-2017 роки.
Працюючи в постійних комісіях, депутати розглядали злободенні питання району, висловлювали зауваження, готували пропозиції до проектів рішень, які виносились на засідання сесій.
Для організації роботи ради було затверджено президію районної ради VІІ скликання до якої увійшли: голова районної ради, його заступник, голови постійних комісій, уповноважені представники депутатських груп і фракцій.
У звітному періоді відбулося 16 засідань Президії Ананьївської районної ради. На яких схвалено 123 рішення, які забезпечували ефективність роботи депутатського корпусу на пленарних засіданнях, розглядались плани підготовки і проведення сесій, затверджувався порядок денний, узгоджувались списки осіб запрошених для участі в роботі, приймалися узгоджені пропозиції, щодо питань, які викликали зауваження та дискусії депутатів районної ради.
Разом з депутатами районної ради проводяться заходи щодо забезпечення коштів на зміцнення матеріальної бази навчальних закладів, закладів соціальної сфери та комунального призначення. Так протягом року вже замінено вікна та вхідні двері в ряді шкіл, дошкільних закладах та центрах:
Назва Кількість Сума, тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст. – ліцей м.Ананьїв 69 шт. 205,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст.ДНЗ – гімназія м.Ананьїв 25 шт. 62,3 тис. грн.
НВК «ЗОШ І-ІІ» ст. № 3 ДНЗ м.Ананьїв 23 – вікна; 4 — дверей 101,3 тис. грн.
НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» №5 м.Ананьїв 28 шт. 56,0 тис. грн.
НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» №6 м.Ананьїв 15 шт. 40,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст ДНЗ с.Байтали 35 шт. 128,5 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст №1 с.Гандрабури 15 шт. 57,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст №2 — ДНЗ с.Гандрабури 18 шт. 67,5 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст №1 с.Жеребкове 33 шт. 123,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст №2 с.Жеребкове 35 шт. 128,7 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-2 ст с.Кохівка 17 шт. 40,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст ДНЗ с.Новогеоргіївка 45 шт. 125,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-2 ст ДНЗ с.Новоселівка 36 шт. 97,3 тис. грн.
ДНЗ ясла – садок № 1 м.Ананьїв 17 – вікна; 6 — дверей 92,0 тис. грн.
ДНЗ ясла – садок № 2 м.Ананьїв 29 шт. 105,1 тис. грн.
ДНЗ ясла – садок № 4 м.Ананьїв 20 шт. 67,0 тис. грн.

Також придбано будівельні матеріали для ремонту укосів, санвузлів, придбано котли, побутова техніка та інше:
Назва закладу Сума, тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст. – ліцей м.Ананьїв Придбання котлів 78,4 тис. грн.
Ремонт укосів 10,0 тис. грн.
Придбання меблів 16,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст.ДНЗ – гімназія м.Ананьїв Придбання котлів 69,0 тис. грн.
НВК «ЗОШ І-ІІ» ст. № 3 ДНЗ м.Ананьїв Облаштування сан. вузла 27,0 тис. грн.
НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» №5 м.Ананьїв Облаштування сан. вузла 37,0 тис. грн.
НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» №6 м.Ананьїв Облаштування сан. вузла 15,0 тис. грн.
Встановлення паркану 30,0 тис. грн.
НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» №7 м.Ананьїв Поточний ремонт 20,0 тис. грн.
Ремонт спортивної зали 180,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст ДНЗ с.Байтали Придбання електроплити. 15,0 тис. грн.
Придбання меблів та спорт. матів 26,8 тис. грн..
Облаштування сан. вузла 17,0 тис. грн.
ДНЗ с.Байтали Створення, облаштування дитячого садка 183,2 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст №1 с.Гандрабури Облаштування сан. вузла 25,0 тис. грн.
Придбання котлів – 2 шт. 74,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст №2 — ДНЗ с.Гандрабури Придбання електроплити 15,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст — гімназія с.Долинське Придбання котлів 80,0 тис. грн.
Ремонт даху 30,0 тис. грн.
Мультимедійне обладнання 90,4 тис. грн.
ДНЗ с. Долинське Поточний ремонт 50,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст №1 с.Жеребкове Придбання холодильника та мультимедійного обладнання 30,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст №2 с.Жеребкове Придбання мультимедійного обладнання та холодильника 30,0 тис. грн.
Придбання витяжної шафи — 2 10,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст с.Коханівка Облаштування сан. вузла та поточний ремонт 32,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-2 ст с.Кохівка Облаштування сан. вузла 19,1 тис. грн.
ДНЗ с.Кохівка Придбання меблів 133,4 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-2 ст с.Шелехове Облаштування сан. вузла 24,4 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст ДНЗ с.Новогеоргіївка Закупка батарей та придбання меблів 81,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-2 ст ДНЗ с.Новоселівка Придбання гідрофору 3,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст ДНЗ с.Новоолександрівка Ремонт електропроводки 50,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-3 ст ДНЗ с.Романівка Придбання меблів 35,0 тис. грн.
НВК ЗОШ 1-2 ст ДНЗ с.Шимкове Поточний ремонт ДНЗ та ремонт даху 65,0 тис. грн.
Позашкільні заклади Закупка радіаторів 16 шт. 20,0 тис. грн.
Відділ освіти Придбання комп’ютерної техніки 40,8 тис. грн.
Придбання матеріалів для навчального процессу 101,3 тис.грн.
Придбання інвентаря для юнацької школи 60,0 тис.грн.
ДНЗ ясла – садок № 2 м.Ананьїв Придбання котла 42,0 тис. грн.
ДНЗ ясла – садок № 4 м.Ананьїв Ремонт санвузла 100,0 тис. грн.
Згідно Програми було придбано автобус разом із спів фінансуванням з обласною радою на загальну суму – 1369,4 тис. грн.; придбано 17 шт. шин для 4 автобусів на суму 35,0 тис. грн.
Всі ці заходи сприяють модернізації освітніх закладів та сприяють створенню безпечних умов навчання, виховання та життєдіяльності у навчальних закладах та комфорту дітей.
Територіальному центру обслуговування одиноких та непрацездатних в с. Байтали також надавалися кошти для створення більш сприятливих умов. Так у 2016 році було виділено 34,15 тис. грн. для придбання та заміни вікон та дверей. 22,62 тис. грн. виділено на придбання холодильника та електроплити. На харчування в центр перераховано з загального та спеціального фонду – 66,6 тис. грн.
На будинок культури в с.Гандрабури виділено 60,0 тис. грн. для проведення ремонту.
На Програму ремонту та експлуатаційного утримання територіальних доріг Ананьївського району виділено – 305,9 тис. грн. (Т-16-33).
Значна увага приділялась ремонту в малій залі засідань, який повністю відремонтовано.
За 2016 рік до Ананьївської районної ради надійшло 796 вхідних документів, направлено в різні установи, підприємства, організації 418 вихідних документів. Виконавчим апаратом вживалися заходи щодо їх своєчасного виконання.
За завітній період підготовлено та видано 73 розпорядження з питань основної діяльності районної ради.
Особливе місце серед напрямів діяльності голови районної ради відведено організації роботи з розгляду звернень громадян, їх особистого прийому керівництвом ради.
Районною радою постійно ведеться робота по розгляду звернень громадян, яка здійснюється за двома форматами: особистий прийом громадян посадовими особами місцевого самоврядування та робота з письмовими зверненнями, заявами, скаргами відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Забезпечуються вимоги діючого законодавства щодо розгляду звернень громадян, визначені дні прийому громадян головою районної ради, заступником голови, зокрема, виїзні. Фактично прийом громадян мною проводиться щоденно.
Письмові пропозиції, заяви та скарги, що надходять до районної ради приймаються та реєструються в журналі в день їх надходження та подаються на розгляд голови районної ради. Про результати розгляду громадянину повідомляється письмово або усно за бажанням заявника.
За 2016 рік до районної ради надійшло 113 письмових заяв, з них 109 особистих звернень. Слід відмітити, що громадяни звертались до районної ради з різних питань. Це питання про призначення і виплату соціальних виплат та пільг, виділення матеріальної допомоги на лікування, матеріальне забезпечення учасників АТО, оформлення державних актів на землю, розрахунки за здані в оренду земельні паї, індивідуальне землекористування, організації пільгового перевезення, діяльності органів місцевого самоврядування та інші. Контроль за своєчасним розглядом звернень здійснюється відповідно до діючого законодавства.
Значна увага районної ради за звітний період спрямована на надання підтримки тим жителям нашого району, які були мобілізовані до лав Збройних Сил України, учасникам Антитерористичної операції на Сході України, їх сім’ям.
Представники громадських організацій, громад Ананьївщини, волонтери продовжують проводити активну роботу по організації збору та відправки всього необхідного для військовослужбовців, які захищають незалежність України в зоні проведення АТО.
Жителі району допомагають воїнам коштами, теплими речами, медикаментами, продуктами харчування.
Проблемним питанням на сьогодні залишається надання земельних ділянок учасникам АТО. Районна рада бере активну участь у вирішенні цих питань.
Розуміючи важливість цього напрямку роботи, будемо і надалі підтримувати Збройні Сили України, правоохоронні органи у справі захисту національних та територіальних інтересів держави.
Хочу відзначити, що районна рада веде свою роботу відкрито і прозоро. Інформація про діяльність Ананьївської районної ради є доступною для жителів району. На всі засідання та інші заходи, що відбуваються в районній раді, запрошуються представники засобів масової інформації та громадськості.
Офіційний веб-сайт постійно оновлюється і відповідає вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації».
За звітний період побував з робочими поїздками в більшості сільських рад, у ході яких ознайомився із станом справ територіальних громад району та сприяв вирішенню проблемних питань.
За період перебування на посаді голови районної ради багато зусиль доклав для розвитку місцевого самоврядування.
Саме тому активно підтримував і підтримую проведення реформування місцевого самоврядування з метою децентралізації влади. З тим, щоб передати повноваження на місця і фінансові інструменти для реалізації цих повноважень, чітко розмежувати повноваження між органами місцевого самоврядування й органами виконавчої влади, визначити механізми відповідальності органів місцевого самоврядування перед виборцями і перед державою.
Кожен із нас добре усвідомлює, що зараз відбувається в нашій державі. Ми повинні зрозуміти, що нема особистих амбіцій і побажань – є бажання працювати для людей, працювати для району. Саме це повинно об’єднати нас задля втілення поставлених завдань.
Користуючись нагодою, дякую всім депутатам районної ради, міському та сільським головам, керівникам виконавчих органів влади за підтримку, взаєморозуміння і проведену спільними зусиллями роботу. Переконаний, що діяльність районної ради і в подальшому буде спрямована на ефективне розв’язання нагальних проблем Ананьївщини.
Як голова районної ради, я постійно скеровую роботу на вирішення найактуальніших проблем району, пошук ефективних форм формування бюджету та раціонального використання бюджетних коштів, фінансування i забезпечення належної діяльності закладів освіти, охорони здоров’я, культури, підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад району.
Хочу відмітити активність більшості депутатів цього скликання. Так депутати Найфлейш Д.В., Мудрик В.М., Шевченко О.П., Кузя Ф.С., Сєдов О.В., Магдієв Г.Г., Бондар В.О. , Лещенко І.В. прийняли участь в роботі усіх пленарних засідань ради, деякі депутати пропустили з поважних причин лише по одному засіданню сесії.
Кожен з нас добре усвідомлює, що зараз відбувається в нашій державі. Ми також повинні зрозуміти, що нема особистих амбіцій, побажань — є бажання працювати для людей, працювати для району, є тільки Україна, її інтереси, єдність країни та шлях демократичного розвитку. Я впевнений, що і надалі триматиму руку на пульсі району і діятиму в інтересах Ананьївщини. Дякую всім депутатам, представникам органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, хто допомагав мені – порадою, підтримкою чи навіть просто добрим словом. Це згуртовує нас.
Я радий, що гідно проходжу випробування владою, але разом з тим залишаюся відкритим, простим і доступним для людей. Завдяки Вам мені легше переборювати ті проблеми, з якими доводиться стикатись. Я переконаний — ми сильні і перейдемо через усі нинішні випробування.
Бажаю усім нам щастя, миру, міцного здоров’я.

Голова районної ради
В.А.Мокряк
джерело: https://www.facebook.com/groups/367596653642289/permalink/388001818268439/

всего просмотров — 220

Похожие статьи:

  • Нет похожих статей

Один комментарий для “Звіт голови Ананьївської районної ради

  • Чув начебто нещодавно одна сільрада району виділила кілька десятків гектарів землі, ось лише не зрозумів АТОшникам, чи АТОшнику? Дякую за відповідь

Добавить комментарий