133315575786

Так не повинно бути!

Суспільство, Новини музею

Зараз, разом з художником, Заслуженим працівником культури України, Георгієм Костянтиновичем Белали готуємо до видання його книгу спогадів. Складовою частиною майбутньої книги стануть понад сімдесят статей з найрізноманітніших періодичних видань — від районних до республіканських. Деякі статті, про сільського художника з Байтал та про створений його ентузіазмом краєзнавчий музей, датуються ще початком 60-х років … Велика частина з цих статей про те, що влада за звичай байдужа до музею.
Сьогодні, коли художнику іде 81-й рік він, з поважних причин, не в змозі далі піклуватись про музей як раніше. Тому повстало питання про можливе подальше фінансування діяльності музею, надання йому статусу комунального, чи державного. Але унікальне зібрання експонатів, фотографій, документів, картин, скульптур художника, як виявляється, нікому не потрібні…
Знаю, що Георгій Костянтинович зі своїми клопотаннями обійшов усі районні кабінети, переконував керівників від сільради до обласної адміністрації. Та на жаль, розуміння того, що витрачатися на культуру й підтримку історичної пам’яті необхідно у будь-які, навіть найважчі, часи, він так і не знайшов.
Наш музей, численні журналісти, які писали про музей в Байталах, безумовно співчуваємо проблемі, інформуємо суспільство, але ми не володіємо фінансовими ресурсами та не маємо владних повноважень для розв’язання питання.
Знаю, що зараз йдуть перемовини між художником та благодійним товариством про передачу їм колекції. Керівники фонду, начебто, обіцяють зберегти експозицію й навіть, можливо в майбутньому, зробити ії публічною. Але викликає подив недалекоглядна позиція керівництва нашого району та повна байдужість до проблеми місцевих депутатів.
О. Шхалахов, завідувач АІХМ ім. Є.І. Столиці (філії ОХМ)
На фото:. Г.К. Белали в Ананьївському музеї. Грудень 2018 р.

Похожие статьи:

  • Нет похожих статей

Добавить комментарий