18342244

«Ми – європейці». Ананьївщина відсвяткувала День Європи в Одеській області

Суспільство

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

На Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи». З тих пір 9 травня вважається Днем Європи і відзначеться в країнах Європейського Союзу.

В Україні дане свято запроваджене у 2003 році відповідно до Указу Президента України № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. З тих пір щорічно в третю суботу травня в державі відзначається День Європи.

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

На виконання розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 4 травня 2017 року № 369/2017 «Про відзначення Дня Європи в Одеській області у 2017 році» сьогодні на центральній вулиці міста Ананьєва біля щогли флагштоку для Державного Прапора України зібралися державні службовці, представники трудових колективів, але чи не найбільше учасників заходу було з числа учнівської та студентської молоді.

На посне місце були запрошені керівники району та міста, а також відмінники навчання, переможці студентських та учнівських олімпіад – учень Ананьївської загально-освітньої школи-гімназії № 1 Костянтин Крижановський; учень Ананьївської загально-освітньої школи-ліцей № 2 Денис Стратан; студент Ананьївського аграрно-економічного коледжу Уманського Національного університету садівництва Владислав Голубенко; учні Ананьївського професійного аграрного ліцею Барінова Валентина та Фори Ігор.
1834254

Під звуки Державного Гімну України було піднято Державний Прапор України. Під звуки Гімну Європи «Ода до радості» було внесено Прапор Європейського Союзу.

Звертаючись до присутніх виконуюча обов’язки голови районної державної адміністрації Ганна Карпова, зазначила, що День Європи — це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. «Досить символічним та значимим є те, що саме в ці дні в столиці нашої держави — місті Києві проходить європейський пісенний конкурс «Євробачення». Як наголосив днями Президент України Петро Порошенко: «Євробачення – справжній фест миру, який єднає повоєнну Європу і вже вдруге відбувається в Києві.

Сьогодні саме ми, українці, захищаємо Європу від варварства, тиранії, тероризму, агресії, які нависли над Європейським континентом. Ми, українці, сьогодні на передовій захисту європейської цивілізації. Наша Революція Гідності була революцією за Європу. Наша боротьба проти російської агресії – є боротьбою за Європу. Тому, День Європи – це є наше українське, історичне свято».

Також, радо привітала усіх з повідомленням Президента України Петра Порошенка, про те, що сьогодні Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про надання нам, громадянам України, права на безвізові подорожі.

17 травня у Страсбурзі урочисто підпишуть відповідний законодавчий акт.

З вітальними словами до присутніх звернувся голова районної ради Валентин Мокряк.

Виступаючі були єдині у тому, що всі ми українці запрограмовані на перемогу, на мир та гарне майбутнє України. Висловили віру у нашу молодь та закликали їх рівнятися на кращі європейські цінності та традиції.

http://ananiev-rda.odessa.gov.ua/ananiev-novini/mi-vropejc-ananvwina-vdsvyatkuvala-den-vropi-v-odeskj-oblast/

всего просмотров — 180

Похожие статьи:

  • Нет похожих статей

3 комментариев

  • » … чи не найбільше учасників заходу було з числа учнівської та студентської молоді … »
    ну куда же они денутся с подводной лодки. На сегодняшний день это самая многочисленная массовка для проведения таких мероприятий

  • А з якою метою їх туди зігнали не зрозуміло. Постояли діти з прапорцями, потупотіли, погомоніли. По завершенню заходу вчителі прапорці зібрали і учні розійшлися. Організаторам потрібно було б краще продумати що робити школярам з прапорами на даному зібранні.

    • Во все времена — массовка наше все. Мероприятие проведено, галочка поставлена, фотоотчет ушел. Ура, товарищи! ))

Добавить комментарий