343443344365

Номінант на «Оскар» почав знімати на Одещине історичну драму «Антон»

Одеса та область

10 серпня на Одещині за фінансової підтримки Держкіно почалися зйомки повнометражного художнього фільму «Антон»

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Зйомки стартували в околицях селища Стара Еметівка (Біляївський район Одеської області)ё

Фільм знімають продюсерський ІнсайтМедіа у копродукції з Georgian International Films за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно та Грузинського національного кіноцентру, у асоціації з Одеською кіностудією та ARTBOX (Литва) у партнерстві із ĶRAKOVIA PRODUCCIONES (Польща).

Режисером фільму став всесвітньо відомий Заза Урушадзе, який зі своїм шедевром «Мандарини» був нагороджений в 2014 році премією «За кращу режисуру» 29-го Варшавського кінофестивалю. Рік по тому цей інтернаціональний фільм був номінований на «Оскар» і «Золотий глобус» у категорії «Кращий фільм іноземною мовою». В цілому картина зібрала 12 призів і 6 номінацій на 10 ключових міжнародних кінофестивалях.

«Антон» — це епічна історична драма. Дія картини розгортається у 1919-му році у німецькій колонії Гільдендорф, неподалік від Одеси. У цьому селищі на березі лиману цілком гідно живе німецька сім’я — Ніколас, Христина і їхні діти: вже дорослий Йохан, десятирічний Антон і його молодша сестра Емма.

Мирний уклад поселення порушує «російська революція» — прихід більшовиків, які експропріюють зерно і продовольство. Всюди гинуть люди. Все це відбувається на очах Антона і його друга Якова.

Незважаючи на те, що життя навколо маленьких дітей кардинально змінюється, вони продовжують залишатися дітьми і вірять в свій казковий світ — без погромів і смертей: світлий і чистий як хмари, які повільно пливуть в синьому небі над блискучим від солі лиманом.

Сценарій майбутнього фільму є своєрідном відсиланням до вічних біблійних цінностей — «будьте як діти і все вам проститься» ( «Істинно кажу вам: коли не навернетесь і не будете як діти, не ввійдете в Царство Небесне» (Матв.18: 3).)

«Антон» — це вічна казка, на яку режисер і продюсери нанизують цілком реальну історію з недавнього минулого.

Місце зйомок «Антона» скоригувало літературну основу сценарію і стало жити в фільмі своїм справжнім, невигаданим життям. Коли були вже розплановані зйомки і все вирішено, в останній момент на пагорбі над селом дійсно виявилося давнє німецьке кладовище. Таким чином, те, що було заплановано як декорації, які необхідно зводити на місці, насправді було вже побудовано і сто років у високій золотій від сонця траві чекало знімальну групу.

З одного боку історія, розказана у фільмі це спроба глибоко розібратися і зрозуміти тодішній світ, з іншого — в проекті безліч містичних збігів. Сценарій на 80% допрацьовувався, як результат вражень отриманих від знайомства з місцем зйомки — процес видобутку солі, традиційні житла, це все втрачені пласти історії які спливали в міру наближення до місця дії і корегували сценарій на місці.

Оператор-постановник фільму Михайло Петренко (який живе і працює в Канаді) також вносив корективи у сценарій, підтягуючи його під картинку унікальної природно-історичної агломерації.

«Ця земля називалася «німецьким раєм», — розповідає один зі сценаристів фільму Вадим Єрмоленко, — тут були свої сорти винограду, свої сорти сиру, своє вівчарство — все що було потім знищено і стерто з лиця землі».

Квінтесенція фільму, на думку режисера Зази Урушадзе, притча про зіткнення прекрасного дитячого світу і безвиході, справді пекельної. У той час було знищено понад третину німців, яких проживало навколо Одеси понад мільйон чоловік! Щоб розуміти, якими методами велася війна, досить згадати, що коли німці у Люстдорфі (нинішня Чорноморка) схопили коменданта Одеси, його кинули живим в яму з вапном. Йшла ненависницька, страшна війна.

Спроба показати, як світ помирав у муках на очах у дітей, це класична історія, така сама як «Том Сойєр», «Убити пересмішника», «Біліє парус одинокий», «Малена» Торнаторе.

Дорослий світ очима дитини завжди чистіший. І завдання оператора і режисера зуміти передати це. Цей світ глядач побачить очима дітей, яким, не дивлячись на жахливу кровожерливість і несправедливість, що вторглися в їх ідилічне життя, вдалося вижити.

Сценарій фільму «Антон» написаний за мотивами книги «Антон, його друг і російська революція», нащадка німецьких колоністів, канадця Дейла Ейслера, який написав її за спогадами свого дядька, власне він і є прототипом головного героя – Антона.

Основна проблема, з якою зіткнулася творча група при виборі акторів, це мова. Актори повинні говорити, в тому числі, і німецькою. Актора на роль Антона (9 років) знайшли в Нюрнберзі, він прилетів в Україну і буде тут до кінця зйомок. Актриса Наталія Рюміна, латвійка за походженням, проживає у Лондоні й буде грати роль мами Антона Христини, її брата Фрідріха — актор з Берліна Себастьян Антон.

Фільм планується знімати в стилі вестерн, буде багато коней, історичних костюмів, ретро автомобілів і приголомшливо фотогенічна природа.

Зйомки триватимуть до 7 жовтня.
http://espreso.tv/news/2017/08/08/nominant_na_quotoskarquot_pochav_znimaty_v_ukrayini_istorychnu_dramu_quotantonquot

всего просмотров — 55

Похожие статьи:

  • Нет похожих статей

Добавить комментарий