1331331332323242

Дмитро Маковейчук: « Жодної школи в районі закрито не буде».

Навчальні заклади

Сьогодні у суспільстві гостро стоїть питання реформування системи освіти та надання якісних освітніх послуг.

Українська Конституція гарантує кожному рівний доступ до освіти. На практиці складається так, що діти з міських шкіл мають у десятки разів кращі шанси вступити до вищих навчальних закладів, ніж випускники з села. І річ не в тім, що діти з міста розумніші. Держава виявилась неспроможною забезпечити якісну середню освіту у невеликих сільських школах.

Основна проблема сільських шкіл у тому, що туди не йдуть працювати кваліфіковані вчителі, сьогоднішні випускники вишів. Досить часто вчителі поєднують і викладають одразу кілька дисциплін, наприклад фізик – правознавство, математик – українську мову і трудове навчання, вчитель хімії – англійську.

Також недоукомплектовані класи, де діти навчаються за індивідуальним графіком. Він зменшує кількість годин, які викладаються в школі, тож більшу частину занять діти мають опановувати самостійно вдома. Як показують результати ЗНО – не завжди вдало.

Ці та багато інших проблем суттєво впливають і на галузь освіти в Ананьївському районі. Сьогодні Кабінет Міністрів України пропонує змінити нинішню систему – «середня школа у кожне село» — на мережу опорних шкіл та їхніх філій. Саме завдяки проведеній, структурними підрозділами районної державної адміністрації спільно з сільськими радами, роботі в Ананьївському районі створено два освітніх округи з опорними закладами. Рішенням сесії Ананьївської районної ради від 08 липня 2016 року № 79-VІІ було створено Ананьївський освітній округ з опорною школою «НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія – дошкільний навчальний заклад» № 1 м.Ананьєва». Рішенням сесії Ананьївської районної ради від 21 липня 2017 року № 161-VІІ створено опорний заклад Ананьївський навчально-виховний комплекс «ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей – дошкільний навчальний заклад» Ананьївської районної ради Одеської області.

Рішенням сесії Ананьївської районної ради від 21 липня 2017 року № 160-VІІ створено Долинський освітній округ з опорною школою «Долинський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» Ананьївської районної ради Одеської області.

Дані рішення було прийнято в рамках та на виконання Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова на 2017-2019 роки «Розумний регіон».

На запитання щодо подальшого розвитку освітньої галузі району відповів голова Ананьївської районної державної адміністрації Дмитро Сергійович Маковейчук.

— Що таке опорна школа, Дмитре Сергійовичу, і чи будуть у подальшому функціонувати школи, учнів з яких переведуть на навчання до опорної школи ?

Опорна школа — це заклад, в якому є все: спортивна зала, бібліотека, кабінети фізики, хімії, біології, географії з необхідним обладнанням, комп’ютерні класи зі швидкісним Інтернетом тощо. Ну і, звісно, висококваліфіковані педагоги. Словом, в них створено усі умови, щоб навчальний процес був якісним, цікавим та результативним. Крім того, вона є своєрідним освітнім центром у кількох населених пунктах, де має свої філії — заклади нижчих ступенів, учні яких продовжують своє навчання в опорній школі. Варто зауважити, що філії не є юридичними особами, а входять до складу опорної школи. То ж директор опорного закладу керує навчальним процесом в них, як своїм структурним підрозділом. Це величезна перевага, адже таким чином керівник зводить навчально-виховний процес у всіх закладах свого освітнього округу до одного знаменника.

Хочу офіційно наголосити на тому, що жодної школи в районі закрито не буде. У залежності від кількості учнів школі можливо буде понижено ступень. В селі залишаться філії, в яких навчатимуться учні початкових класів.

— Яка ж головна мета створення опорних навчальних закладів, зокрема, в Ананьївському районі ?

Головна мета опорних шкіл — створити єдиний освітній простір, підвищити якість освіти, особливо — для учнів із віддалених населених пунктів, підвищити ефективність використання ресурсів та оптимізувати освітню мережу. Не таємниця, що учні малокомплектних та великих шкіл перебувають не в рівних умовах. Якщо говорити про малокомплектні школи, які першими підпадають під це реформування і мають найвищі шанси стати філіями опорних навчальних закладів, то їхні учні можуть лише мріяти про хорошу освіту та високі знання. Причин дуже багато, одна з них — брак відповідної матеріально-технічної бази.

— Чи фінансово підтримує держава створення опорних навчальних закладів ?

Для новостворених опорних закладів держава виділяє кошти на оновлення кабінетів, для придбання сучасного обладнання та впровадження новітніх технологій, а також модернізації навчально-виховного процесу закладу. Оновлення змісту освіти все ж таки розпочинається з приміщень навчального закладу, які мають надихати учнів творити і навчатися.

Сьогодення вимагає від молодої людини уміння вільно володіти іноземними мовами, знання комп’ютерної техніки та володіння інноваційними технологіями. Для досягнення даної мети з обласного бюджету виділяються кошти для оснащення опорних закладів засобами навчання. Зокрема в кожній опорній школі з 01.09.2017 року почнуть функціонувати класи дистанційної освіти для проведення онлайн уроків. З допомогою цих класів учні в опорному закладі зможуть здобувати знання з тих предметів, фахівці з яких відсутні в школі. Уроки будуть проводитися висококваліфікованими спеціалістами в режимі онлайн. Для забезпечення якісного функціонування дистанційних класів передбачено підключення швидкісного Інтернету та покриття WI-FI кожного опорного закладу.

— Які переваги має опорна школа для самих учнів, крім покращення якості знань ?

Великий плюс створення опорних шкіл полягає в тому, що діти отримують доступ до кращої освіти та соціалізації. Для таких учнів почати навчатися в класі, де є 20-30 дітей, великий прорив і позитив, вони вчаться жити в соціумі і комунікувати зі своїми однолітками. На жаль, часто у своїх навчальних закладах, де в класі мало дітей, вони позбавлені цього. Крім того, завдяки сучасному обладнанню учні можуть застосувати теоретичні знання на практиці. Велика спортивна зала, та гурткова робота дають можливість дитині залежно від своїх нахилів і здібностей знайти для себе улюблений гурток, факультатив чи спортивну секцію.

Крім того, хочу зазначити, що сьогодні ведеться робота по виконанню доручення голови обласної державної адміністрації Максима Степанова щодо забезпечення шкіл району високошвидкісним Інтернетом 10 МБ. Повністю погоджуюся з губернатором у тому, що саме наявність високошвидкісного інтернету у навчальних закладах є одним з вирішальних факторів успішної підготовки учнів до ЗНО.

Завдяки програмі «Be Smart», що діє у рамках Стратегічного плану «Розумний регіон», учні будь-якої школи можуть абсолютно безкоштовно навчатися у форматі відео-уроків та вебінарів найкращих вчителів України., а вчителі готуватися до уроків за сучасними методиками та новітніми розробками.

http://ananiev-rda.odessa.gov.ua/ananiev-novini/oporna-shkola-yak-sna-osv-ta-dmitro-makovejchuk-zhodno-shkoli-v-rajon-zakrito-ne-bude/

Похожие статьи:

  • Нет похожих статей

Добавить комментарий