7879070978

Сьогодні, 21 вересня, ми відмічаємо день народження Петра Ніщинського

Культура, Суспільство

Сьогодні, 21 вересня, ми відмічаємо день народження Петра Байди — такий творчій псевдонім обрав собі видатний український композитор та перекладач Петро Іванович Ніщинський.
11111192228
Ананьїв свого часу став частиною життя людини, яка у часи нерозуміння та зневажливого ставлення до української культури, найшла в собі сили, любов та завзятість жертовно працювати для своєї Батьківщини.
Петро Іванович народився в доволі бідній сім’ї і життя його ніколи не було щасливим у житейському розумінні. Велика сім’я, вічне безгрошів’я, несприйняття колег-викладачів та підступи начальства… Але, попри все це Петро Ніщинський ясно бачив своє призначення і все життя служив своїй, українській музі.
Сім років — з 1975 по 1882-й, Петро Іванович був частинкою Ананьєва, повітового міста, що переживало період бурхливого зросту. Можливо саме це «оновлення на очах» і спонукало терпіти особисті негаразди і писати, писати… У 1875 році Ніщинський створює свої знамениту музичну картину «Вечорниці», пише переклад «Одіссеї», «Іліади», працює над обробками народних пісень «Байда», «Ой гук, мати, гук», «Козак Софрон».
Біля ананьївського музею височіє бронзова фігура митця, що глибоко замислився, спрямувавши свої очі в далечінь… Маестро! Ваша музика сьогодні лунає в маленькому Ананьєві і по всьому світі! Ваше слово і ваші думки назавжди поряд з нами!
0001019

на фото — відкриття пам’ятника композитору (автор — скульптор Петро Кравченко), в Ананьєві у вересні 1982 року.

О. Шхалахов, завідувач Ананьївського шісторико-художнього музею ім. Є.І. Ніщинського (філії ОХМ)

Похожие статьи:

  • Нет похожих статей

Добавить комментарий