22727272

Зустріч з історією рідного краю

Культура, Новини музею

Сьогодні в Ананьївському історико-художньому музеї (філії ОХМ) відбулася зустріч з Олександром Григоровичем Середою — науковим співробітником Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, автором кількох монографій з історії України періоду османського панування. Олександр Григорович має коріння в Ананьївському районі — на хуторі Козачому Новоолександрівської сільради багато років жили його батьки й бабуся.

1177118811

книга О.Г. Середи, видана за допомогою уряду Туреччини

Цікаву розповідь вченого, засновану на його дослідженнях в різних історичних архівах (у тому числі Стамбула і Софії), викликала жвавий інтерес в ананьївців — учнів школи-ліцею, вчителів історії та всіх, хто цікавиться минулим рідного краю.

477477471

555588559590
Олександр Григорович розказав про історичний період декількох століть на території відомої нам, як Ханська Україна, або «Ганщина».
Багато нового присутні дізналися про своє місто та села навколо нього. Про історію Балти, Очакова, Аккермана та Хаджибея. Також ананьївці узнали нове і про походження назви свого міста, яке в турецьких джерелах називалось «Нані», що з тюркської перекладається, як вільха (вільшняк). Хоча є ще один варіант походження назви — з перського (фарсі) «нан» це хліб, що випікається на вугіллі.

777978797

фрагмент мапи з книги «Османсько-українське степове порубіжжя в османсько-турецьких джерелах XVIII ст.»

В кінці своєї цікавої розповіді історик відповів на численні запитання аудиторії та подарував свої книги музею й районній бібліотеці.

44884994

Висловлюємо щиру подяку о. Сергію (Поліщуку), В.А. Мокряку, В.Д. Настасенко та Л.І. Ротар, які допомогли нам в організації зустрічі з неординарною особистістю й вченим.

О. Шхалахов, завідувач АІХМ

Похожие статьи:

Добавить комментарий